Hendek Avukatlık Danışma Ücreti

Sakarya'nın Hendek ilçesinde Avukatlık danışma ücreti nasıl belirlenir? Hendek Avukatlık danışma ücreti insanların söz konusu olan yasal probleme ilişkin olarak ne yapılması gerektiğini belirlemek ve kendilerine yasal bilgiler paylaşmak kaydıyla ilgili sorunu tespit ederek çözüm bulunması sağlanır. Avukatlık Kanunu 164. Maddede açıkça belirtildiği üzere her türlü hukuki danışmada bulunma, hukuki iş ve işlemler, takip yapmanın ücrete tabi olduğu yönündedir. Şayet hukuk parası alınmadan bir iş yapılacak olursa bu durumu yazılı olarak baroya bildirilmek zorundadır. O yüzden avukatlar ücretsiz danışma faaliyeti de dâhil olmak üzere maddi karşılığı olmadan görev yapamazlar. Ayrıca sürekli olacak şekilde ücretsiz danışma hizmeti veren vekilin, meslektaşlarına karşı haksız çekişme yaratmış olacaktır. Hukuk mesleğinin onur ve disiplinine, avukatlık haklarına aykırı davranmış olacaktır. bu yüzden baro aracılığıyla idari yaptırıma çarptırılması mümkündür.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP