Kağıthane Avukatlık Danışma Ücreti

İstanbul'un Kağıthane ilçesinde Avukatlık danışma ücreti neye göre belirlenir? Kağıthane Avukatlık danışma ücreti vatandaşın söz konusu olan yasal probleme ilişkin olarak ne yapması gerektiğini belirlemek ve kendisine yasal bilgiler paylaşmak kaydıyla ilgili sorunu tespit ederek çare bulunması sağlanır. Avukatlık Kanunu 164. Maddede açıkça belirtildiği üzere her türlü yasal danışmada bulunma, hukuki iş ve işlemler, takip yapmanın ücrete tabi olduğu yönündedir. Şayet avukatlık ödemesi alınmadan bir iş yapılacak olursa bu durumu yazılı olarak baroya bildirilmek zorundadır. Bu yüzden avukatlar ücretsiz danışma faaliyeti de dâhil olmak üzere maddi karşılığı olmadan vazifelerini yapamazlar. Ayrıca sürekli olacak biçimde ücretsiz danışma hizmeti veren avukatın, meslektaşlarına karşı haksız çekişme yaratmış olacaktır. Hukuk mesleğinin onur ve disiplinine, avukatlık haklarına aykırı davranmış olacaktır. o yüzden baro aracılığıyla idari yaptırıma çarptırılması mümkündür.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP