Serdivan Avukatlık Danışma Ücreti

Sakarya'nın Serdivan ilçesinde Avukatlık danışma ücreti neye göre belirlenir? Serdivan Avukatlık danışma ücreti vatandaşın söz konusu olan yasal soruna ilişkin olarak ne yapması gerektiğini belirlemek ve kendisine yasal bilgiler paylaşmak kaydıyla ilgili sorunu tespit ederek çare bulunması sağlanır. Avukatlık Kanunu 164. Maddede açıkça belirtildiği üzere her türlü yasal danışmada bulunma, hukuki iş ve işlemler, takip yapmanın ücrete tabi olduğu yönündedir. Şayet hukuk ücreti alınmadan bir iş yapılacak olursa bu durumu yazılı olarak baroya iletmek zorundadır. Bu yüzden avukatlar ücretsiz danışma hizmeti de dâhil olmak üzere maddi karşılığı olmadan görev yapamazlar. Üstelik sürekli olacak şekilde ücretsiz danışma hizmeti veren vekilin, iş arkadaşlarına karşı haksız rekabet yaratmış olacaktır. Avukatlık mesleğinin onur ve disiplinine, avukatlık haklarına aykırı davranmış olacaktır. bu yüzden baro tarafından idari yaptırıma çarptırılması mümkündür.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP