Şile Avukatlık Danışma Ücreti

İstanbul'un Şile ilçesinde Avukatlık danışma ücreti nasıl belirlenir? Şile Avukatlık danışma ücreti vatandaşın söz konusu olan hukuki soruna ilişkin olarak ne yapması gerektiğini belirlemek ve kendilerine hukuki bilgiler paylaşmak kaydıyla ilgili problemi tespit ederek çözüm bulunması sağlanır. Avukatlık Kanunu 164. Maddede net belirtildiği üzere her türlü hukuki danışmada bulunma, hukuki iş ve işlemler, takip yapmanın ücrete tabi olduğu yönündedir. Eğer hukuk parası alınmadan bir iş yapılacak olursa bu durumu yazılı olarak baroya iletmek zorundadır. Bu yüzden avukatlar ücretsiz danışma faaliyeti de dâhil olmak üzere ücret karşılığı olmadan görev yapamazlar. Ayrıca sürekli olacak şekilde ücretsiz danışma hizmeti veren vekilin, meslektaşlarına karşı haksız rekabet yaratmış olacaktır. Avukatlık mesleğinin onur ve disiplinine, avukatlık haklarına aykırı davranmış olacaktır. o yüzden baro tarafından idari yaptırıma çarptırılması mümkündür.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP