Zeytinburnu Avukatlık Danışma Ücreti

İstanbul'un Zeytinburnu ilçesinde Avukatlık danışma ücreti neye göre belirlenir? Zeytinburnu Avukatlık danışma ücreti insanların söz konusu olan hukuki probleme ilişkin olarak ne yapması gerektiğini belirlemek ve kendilerine hukuki bilgiler paylaşmak kaydıyla ilgili problemi tespit ederek çare bulunması sağlanır. Avukatlık Kanunu 164. Maddede açıkça belirtildiği üzere her türlü yasal danışmada bulunma, hukuki iş ve işlemler, takip yapmanın ücrete tabi olduğu yönündedir. Eğer hukuk ödemesi alınmadan bir iş yapılacak olursa bu durumu yazılı olarak baroya iletmek zorundadır. O yüzden avukatlar ücretsiz danışma faaliyeti de dâhil olmak üzere ücret karşılığı olmadan görev yapamazlar. Hatta sürekli olacak şekilde ücretsiz danışma hizmeti veren vekilin, iş arkadaşlarına karşı haksız rekabet yaratmış olacaktır. Hukuk mesleğinin onur ve disiplinine, avukatlık haklarına aykırı davranmış olacaktır. bu yüzden baro aracılığıyla idari yaptırıma çarptırılması mümkündür.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP