Anadolu Yakası Miras Avukatı

Anadolu Yakası Miras avukatı kimdir? Anadolu Yakası Miras avukatı ne iş yapar? Gibi çokça sorularla meslek hayatımızda karşımıza çıkmaktadır. Miras avukatı aslında meslek hayatında Miras hukuku ile ilgilenen avukatlardır. Miras hukuku, vefat ya da gaiplik halinde şahsın mirasının hangi koşullarda kimlere nasıl geçeceğini ve miras payı paylaşımın nasıl olacağını düzenleyen hukuk dalıdır. Miras hakkı anayasamız tarafından teminat altına alınmış bir haktır. Anayasamızın 35.maddesinde veraset hakkına başvuru esas düzenlemeler bulunmakla birlikte ayrıca Türk Medeni Kanunu’nun 495 ile 682. Maddeleri arasında veraset hukukuna ilişkin kanun maddeleri yer almaktadır. Bu biçimde Miras hukukun içerisinde bulunan esas konular bunlardır: Yasal mirasçılar, atanmış mirasçılar, miras sözleşmesi, ölüme bağlı tasarruflar, vasiyetname, muris muvazaası, saklı pay, mirasın reddi, tenkis, denkleştirme, ortaklığın giderilmesi vd. olacak şekilde sıralanmaktadır.

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak müvekkillerimize etkin hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmeti sunmaktayız. Ceza hukuku, Boşanma hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

İletişim Kanallarımız

WhatsApp

0(541) 938 19 38

YASAL UYARI : Bu sitede yer alan tüm içerikler Kolektif Hukuk'a ait olup izinsiz olarak kopyalanması yasaktır. Sitemizde yer alan bilgiler müvekkil ve vekil ilişkisi oluşturmaya yönelik değildir.
Avukata Danışma