Online Danışmanlık

Hızlı Çözümlerimize Güvenin

İçindekiler
Online Danışmanlık

Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu, ofisimizde hukuki danışmanlık hizmeti vermenin yanı sıra başka şehir veya ülkede olan ya da ilgili kişinin vakit bulamadığı durumlarda (Kişinin zaman sorunu bulunması, fiziksel açıdan sorunu olması, iş yerinden izin alamaması gibi durumlar olması halinde hukuk büromuza gelemeyen kişiler için de online hukuki danışmanlık hizmetlerini internet üzerinden vermektedir.)

Yapılan görüşmelerde gizlilik prensibine bağlı kalınmaktadır ve etik ilkelerle ilgili kurallar izlenmektedir. Avukat, danışan tarafından paylaşılan tüm bilgileri bu gizlilik kuralları doğrultusunda saklı tutmakla yükümlüdür. Tıpkı yüz yüze görüşmelerde olduğu gibi online görüşmelerde de gizlilik ve mahremiyet, sağlanması gereken temel bir koşuldur. 

Avukatın, talep üzerine bilgi ve birikimini, profesyonel olarak görüşünü açıkladığı danışmanlık hizmetinde emeğinin karşılığını ücret olarak alması yasa ve hakkaniyet gereğidir. Avukatların bağlı bulunduğu meslek birlikleri olan Barolar ücretsiz hukuk hizmeti verilmesini yasaklamaktadır. Bunun yüz yüze veya telefon ile görüşerek hukuki danışmanlık hizmeti verilmiş olması arasında bir fark bulunmamaktadır.

Eğer hukuki danışmanlık almak istediğiniz konu sadece soru cevaptan ibaret olmayabilir. Eğer danışma konusu bir belgenin incelenmesini gerektiriyorsa ilgili dokümanları danışmanlık öncesinde whatsapp uygulaması üzerinden ya da e-mail yoluyla gönderebilirsiniz. Bu durumda göndereceğiniz sözleşme, mahkeme kararı, ihtarname, ödeme emri gibi belgeleri inceledikten sonra sorularınız yanıtlanacaktır. İncelenecek belgeler birkaç sayfadan ibaretse danışmanlık kapsamında tarafımızca ücretsiz analiz edilecektir. 

Müvekkil adaylarımızın Online Hukuki Danışmanlık Hizmeti alabilmesi için vekaletname veya herhangi bir sözleşme imzalaması gerekmemektedir.

Sağlıklı bir hukuki danışmanlık hizmeti için ne yapılması gerekmektedir?

Görüşme esnasında hukuki danışmanlık hizmeti almak istediğiniz konu ile ilgili yazılı ve görsel tüm dokümanları, konu ile ilgili daha önceden açılmış bir dava veya icra takibi varsa, size tebliğ edilmiş olan evrakları yanınızda bulundurmanız hem zaman yönünden yaşanabilecek kayıpların önüne geçmemizi hem de içinde bulunduğunuz hukuki durumun tespiti ile ilgili sizlere somut bilgi verebilmemiz ve hukuki avantaj ve dezavantajların saptanması açısından daha sağlıklı bir danışmanlık hizmeti sunmamızı sağlayacaktır.

Online danışmanlık ödemesi nasıl olacak?

Telefonda randevu tarihi ve saati kararlaştırıldıktan sonra size göndereceğimiz IBAN numarasına danışmanlık ücreti yatırılması gerekmektedir. Aksi takdirde online danışmanlık hizmeti başlamayacaktır.

Online avukat ve hukuki danışmanlık ücreti ne kadar?

Avukatlık hizmeti ücret alınmaksızın yürütülemez. Bu nedenle danışmanlık hizmeti ve görüşmeler de ücretlendirilmektedir. Avukatların bağlı bulunduğu meslek birlikleri olan Barolar ücretsiz hukuk hizmeti verilmesini yasaklamaktadırlar.

Avukatın sır saklama yükümlülüğü nedir?

Avukatlık sır saklama yükümlülüğü, Avukatlık Kanunu m. 36 ile getirilmiş oldukça hassas ve önemli bir kurumdur. Avukat-Müvekkil ilişkisinin yüksek güven temelinde gerçekleşen bir ilişki olması nedeniyle, Avukatların meslekleri nedeniyle öğrendikleri hususları açığa vurmaları yasaktır. Avukat, İş sahibinin muvafakati olsa dahi mahkemelerde tanıklıktan çekinme hakkına sahiptir. Bu durum yasalarımız tarafından hüküm altına alınmıştır. Böylelikle, kanunlarımız tarafından, avukat-müvekkil ilişkisinin her şeyden önce koşulsuz bir güven ilişkisi olduğu ilkesi kabul edilmiştir. Danışmanlık talepleri, başvuran bilgileri, hukuki görüş istenen konu, evrak içeriği ve kişi bilgileri, mesleki sır kapsamında muhafaza edilir ve 3. kişilerle kesinlikle paylaşılmaz.

Peki size nasıl güvenebilirim?

İnternet sitemizde açık adresimiz bulunmaktadır. TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ AVUKAT ARAMA sayfasından sizinle görüşecek olan avukatımızın bilgilerini teyit edebilirsiniz.

Online hukuki danışmanlık hizmeti almak için yapmanız gereken nedir?

Whatsapp uygulaması üzerinden mesajla, telefonla arayarak ya da e-mail ile bize ulaşarak online Avukatlık Hizmeti için randevu alabilirsiniz. Hukuki danışmanlık hizmetine ilişkin ücretin randevu saatinizden önce, tarafınıza iletilen IBAN numarasına gönderilmesi gerekmektedir.

Online hukuki danışmanlık için nasıl randevu alabilirim?

Hukuki sorunun anlaşılabilmesi, her aşamada emin adımlar atılabilmesi ve sağlıklı sonuçlar elde edilebilmesi bakımından, elinizde olan belge, evrak ve dokümanlardan iletmek istediklerinizi, whatsapp veya e-mail yoluyla hukuk büromuza göndermeniz, görüşmeler bakımından son derece yararlı olacaktır.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP