Gemlik Miras Avukatı

Gemlik Miras avukatı kimdir? Gemlik Miras avukatı ne iş yapar? Gibi çokça soruyla kariyer hayatımızda karşımıza çıkmaktadır. Miras avukatı aslında meslek hayatında Miras hukuku ile ilgilenen vekillerdir. Miras hukuku, vefat ya da bilinmezlik halinde şahsın mirasının hangi şartlarda kimi nasıl intikal edeceğini ve miras payı paylaşımın nasıl olacağını düzenleyen avukatlık branşıdır. Veraset hakkı anayasamız tarafından teminat altına alınmış bir haktır. Anayasamızın 35.maddesinde miras hakkına ilişkin esas düzenlemeler bulunmakla birlikte üstelik Türk Medeni Kanunu’nun 495 ile 682. Maddeleri arasında miras hukukuna ilişkin kanun maddeleri yer almaktadır. Bu minvalde Miras hukukun içerisinde bulunan çoğu konular bunlardır: Yasal mirasçılar, atanmış mirasçılar, miras sözleşmesi, ölüme bağlı tasarruflar, vasiyetname, muris muvazaası, saklı pay, mirasın reddi, tenkis, denkleştirme, ortaklığın giderilmesi vd. olacak şekilde sıralanmaktadır.

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak müvekkillerimize etkin hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmeti sunmaktayız. Ceza hukuku, Boşanma hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

İletişim Kanallarımız

WhatsApp

0(541) 938 19 38

YASAL UYARI : Bu sitede yer alan tüm içerikler Kolektif Hukuk'a ait olup izinsiz olarak kopyalanması yasaktır. Sitemizde yer alan bilgiler müvekkil ve vekil ilişkisi oluşturmaya yönelik değildir.
Avukata Danışma