Harmancık Miras Avukatı

Harmancık Miras avukatı kimdir? Harmancık Miras avukatı ne iş yapar? Gibi çokça sorularla iş hayatımızda karşılaşmaktayız. Miras avukatı gerçekte iş hayatında Miras hukuku ile ilgilenen avukatlardır. Miras hukuku, vefat ya da bilinmezlik halinde şahsın mirasının hangi koşullarda kimi nasıl intikal edeceğini ve miras payı paylaşımın nasıl olacağını düzenleyen avukatlık branşıdır. Veraset hakkı anayasamız tarafından teminat altına alınmış bir haktır. Anayasamızın 35.maddesinde veraset hakkına dair esas düzenlemeler bulunmakla birlikte hatta Türk Medeni Kanunu’nun 495 ile 682. Maddeleri arasında veraset hukukuna ilişkin kanun maddeleri yer almaktadır. Bu minvalde Miras hukukun içerisinde bulunan başlıca konular bunlardır: Yasal mirasçılar, atanmış mirasçılar, miras sözleşmesi, ölüme bağlı tasarruflar, vasiyetname, muris muvazaası, saklı pay, mirasın reddi, tenkis, denkleştirme, ortaklığın giderilmesi vd. olacak şekilde sıralanmaktadır.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP