İnegöl Miras Avukatı

İnegöl Miras avukatı kimdir? İnegöl Miras avukatı ne hizmeti verir? Gibi çokça sorularla iş hayatımızda karşılaşmaktayız. Miras avukatı gerçekte meslek hayatında Miras hukuku ile ilgilenen avukatlardır. Miras hukuku, vefat ya da bilinmezlik halinde şahsın mirasının hangi koşullarda kimlere nasıl intikal edeceğini ve miras payı paylaşımın nasıl olacağını düzenleyen hukuk branşıdır. Miras hakkı anayasamız tarafından güvence altına alınmış bir haktır. Anayasamızın 35.maddesinde miras hakkına ilişkin esas düzenlemeler bulunmakla birlikte üstelik Türk Medeni Kanunu’nun 495 ile 682. Maddeleri arasında miras hukukuna ilişkin kanun maddeleri yer almaktadır. Bu minvalde Miras hukukun içerisinde bulunan esas konular bunlardır: Yasal mirasçılar, atanmış mirasçılar, miras sözleşmesi, ölüme bağlı tasarruflar, vasiyetname, muris muvazaası, saklı pay, mirasın reddi, tenkis, denkleştirme, ortaklığın giderilmesi vd. olacak şekilde sıralanmaktadır.

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak müvekkillerimize etkin hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmeti sunmaktayız. Ceza hukuku, Boşanma hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

İletişim Kanallarımız

WhatsApp

0(541) 938 19 38

YASAL UYARI : Bu sitede yer alan tüm içerikler Kolektif Hukuk'a ait olup izinsiz olarak kopyalanması yasaktır. Sitemizde yer alan bilgiler müvekkil ve vekil ilişkisi oluşturmaya yönelik değildir.
Avukata Danışma