İznik İcra Avukatı

İznik İcra avukatı kime denir? İznik İcra avukatı söz konusu tahsil edilemeyen alacağın borçlu olan taraftan istenilen hukuki işlemlerde bulunarak borcun yatırmasını sağlar. Söz konusu alacak bir fatura alacağı olabileceği gibi kanunda açıkça planlanan kıymetli dosya (bono, çek, poliçe) alacağı da olabilir. Ayrıca söz konusu alacağa ilişkin yazılı evrak olmaması durumunda dahi ihtiyaç duyulan şartlara sahip olan alacaklı olan şahıs, borçlu olan taraftan alacağını tahsil edebilme fırsatına sahip olacaktır. İcra takibine konu alacak ilamsız icra türü olabileceği gibi mahkeme ilamından kaynaklı ilamlı icra türü de olabilecektir. Üstelik borçlu olan kişinin mal kaçırma durumu söz konusu ise vd. lüzumlu şartlara haiz olunması ile birlikte yetkili hukuk mahkemesine teminat ödemek suretiyle İhtiyati haciz kararı alınarak aynı gün içerisinde borçlu olan tarafa ilişkin haciz işlemi tatbik edilmesi sağlanır. İhtiyati haciz kararı alınabilmesi için İcra İflas Kanunu madde 257’de açıkça düzenlenmiş olan koşullar bulunmaktadır. Bu şartların gerçekleşmesi ile birlikte alacaklı olan tarafın mağduriyetine sebep olan alacağının tahsili yapılmış olacaktır.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP