Mustafakemalpaşa İcra Avukatı

Mustafakemalpaşa İcra avukatı kime denir? Mustafakemalpaşa İcra avukatı söz konusu tahsil edilemeyen alacağın borçlu olan taraftan ihtiyaç duyulan yasal işlemlerde bulunarak borcun ödenmesini sağlar. Söz konusu alacak bir fatura alacağı olabileceği gibi kanunda açıkça planlanan kıymetli dosya (bono, çek, poliçe) alacağı da olabilir. Ayrıca söz konusu alacağa dair yazılı dosya olmaması durumunda dahi gereken şartlara sahip olan alacaklı olan kişi, borçlu olan taraftan alacağını tahsil edebilme imkanına sahip olacaktır. İcra takibine konu alacak ilamsız icra türü olabileceği gibi dava ilamından kaynaklı ilamlı icra türü de olabilecektir. Üstelik borçlu olan kişinin mal kaçırma durumu söz konusu ise vd. gereken şartlara sahip olunması ile birlikte yetkili hukuk mahkemesine teminat ödemek biçimiyle İhtiyati haciz kararı alınarak aynı gün içerisinde borçlu olan tarafa ilişkin haciz işlemi tatbik edilmesi sağlanır. İhtiyati haciz kararı verilebilmesi için İcra İflas Kanunu madde 257’de açıkça düzenlenmiş olan şartlar bulunmaktadır. Bu şartların gerçekleşmesi ile birlikte alacaklı olan tarafın mağduriyetine sebep olan alacağının tahsili sağlanmış olacaktır.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP