Orhangazi Miras Avukatı

Orhangazi Miras avukatı kimdir? Orhangazi Miras avukatı ne iş yapar? Gibi çokça sorularla kariyer hayatımızda karşılaşmaktayız. Miras avukatı gerçekte kariyer hayatında Miras hukuku ile ilgilenen avukatlardır. Miras hukuku, vefat ya da bilinmezlik halinde kişinin mirasının hangi şartlarda kimi nasıl intikal edeceğini ve miras payı paylaşımın nasıl olacağını düzenleyen avukatlık branşıdır. Veraset hakkı anayasamız tarafından güvence altına alınmış bir haktır. Anayasamızın 35.maddesinde miras hakkına dair temel düzenlemeler bulunmakla birlikte hatta Türk Medeni Kanunu’nun 495 ile 682. Maddeleri arasında miras hukukuna ilişkin kanun maddeleri yer almaktadır. Bu minvalde Miras hukukun içerisinde bulunan esas konular bunlardır: Yasal mirasçılar, atanmış mirasçılar, miras sözleşmesi, ölüme bağlı tasarruflar, vasiyetname, muris muvazaası, saklı pay, mirasın reddi, tenkis, denkleştirme, ortaklığın giderilmesi vd. olacak şekilde sıralanmaktadır.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP