Pendik Miras Avukatı

Pendik Miras avukatı kimdir? Pendik Miras avukatı ne iş yapar? Gibi çokça soruyla meslek hayatımızda karşılaşmaktayız. Miras avukatı gerçekte kariyer hayatında Miras hukuku ile ilgilenen avukatlardır. Miras hukuku, ölüm ya da gaiplik halinde şahsın mirasının hangi koşullarda kimi nasıl geçeceğini ve miras payı paylaşımın nasıl olacağını düzenleyen hukuk dalıdır. Veraset hakkı anayasamız tarafından teminat altına alınmış bir haktır. Anayasamızın 35.maddesinde veraset hakkına ilişkin temel düzenlemeler bulunmakla birlikte hatta Türk Medeni Kanunu’nun 495 ile 682. Maddeleri arasında veraset hukukuna ilişkin kanun maddeleri yer almaktadır. Bu minvalde Miras hukukun içerisinde bulunan başlıca konular bunlardır: Yasal mirasçılar, atanmış mirasçılar, miras sözleşmesi, ölüme bağlı tasarruflar, vasiyetname, muris muvazaası, saklı pay, mirasın reddi, tenkis, denkleştirme, ortaklığın giderilmesi vd. olacak şekilde listelenmektedir.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP