Sakarya Miras Avukatı

Sakarya Miras avukatı kimdir? Sakarya Miras avukatı ne iş yapar? Gibi çokça soruyla kariyer hayatımızda karşımıza çıkmaktadır. Miras avukatı aslında iş hayatında Miras hukuku ile ilgilenen avukatlardır. Miras hukuku, ölüm ya da bilinmezlik halinde şahsın mirasının hangi şartlarda kimi nasıl geçeceğini ve miras payı paylaşımın nasıl olacağını düzenleyen avukatlık branşıdır. Miras hakkı anayasamız tarafından güvence altına alınmış bir haktır. Anayasamızın 35.maddesinde miras hakkına dair temel düzenlemeler bulunmakla birlikte üstelik Türk Medeni Kanunu’nun 495 ile 682. Maddeleri arasında miras hukukuna ilişkin kanun maddeleri yer almaktadır. Bu biçimde Miras hukukun içerisinde bulunan başlıca konular bunlardır: Yasal mirasçılar, atanmış mirasçılar, miras sözleşmesi, ölüme bağlı tasarruflar, vasiyetname, muris muvazaası, saklı pay, mirasın reddi, tenkis, denkleştirme, ortaklığın giderilmesi vd. olacak şekilde listelenmektedir.

Sakarya miras avukatı, miras hukuku alanında uzmanlaşmış bir avukat olmalıdır. Miras avukatları: Mirasçılık, mirasın devri, mirasın paylaşılması, mirasın reddi, mirasın tasfiyesi gibi konularda müvekkillerinin haklarını korumak için çalışırlar. Sakarya miras avukatlarının görevleri arasında şunlar bulunmaktadır:

  • Miras sözleşmelerinin hazırlanması ve kontrolü
  • Vasiyetnamelerin hazırlanması ve kontrolü
  • Mirasçılık belgesinin alınması
  • Mirasın devri işlemleri
  • Mirasın paylaşılması işlemleri
  • Mirasın reddi işlemleri
  • Mirasın tasfiyesi işlemleri
  • Mirasla ilgili hukuki uyuşmazlıkların çözümü
Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP