Tuzla Miras Avukatı

Tuzla Miras avukatı kime denir? Tuzla Miras avukatı ne iş yapar? Gibi çokça soruyla kariyer hayatımızda karşılaşmaktayız. Miras avukatı aslında kariyer hayatında Miras hukuku ile ilgilenen avukatlardır. Miras hukuku, ölüm ya da gaiplik halinde şahsın mirasının hangi koşullarda kimi nasıl geçeceğini ve miras payı paylaşımın nasıl olacağını düzenleyen avukatlık branşıdır. Veraset hakkı anayasamız tarafından teminat altına alınmış bir haktır. Anayasamızın 35.maddesinde miras hakkına ilişkin temel düzenlemeler bulunmakla birlikte üstelik Türk Medeni Kanunu’nun 495 ile 682. Maddeleri arasında miras hukukuna ilişkin kanun maddeleri yer almaktadır. Bu biçimde Miras hukukun içerisinde bulunan başlıca konular bunlardır: Yasal mirasçılar, atanmış mirasçılar, miras sözleşmesi, ölüme bağlı tasarruflar, vasiyetname, muris muvazaası, saklı pay, mirasın reddi, tenkis, denkleştirme, ortaklığın giderilmesi vd. olacak şekilde listelenmektedir.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP