Bakırköy Boşanma Avukatı

Bakırköy Boşanma Avukatı kime denir? Bakırköy Boşanma Avukatı aile hukukundan kaynaklı olan evli çiftlerin öne sürdükleri nedenlere bağlı olarak evlilik bağına çekilemez hale gelmesi neticesinde boşanmaya karar verilmesi ile ortaya çıkan yasal bir uyuşmazlıktır. Bakırköy Boşanma avukatı, Medeni Hukukun alt branşı olan Aile hukukundan kaynaklı uyuşmazlıklardır. Bunlar çoğu boşanma, velayet, nafaka, mal paylaşımı vd. olacak şekilde sıralanmaktadır. Mevzuatımızda Bakırköy boşanma avukatı adında bir avukatlık dalı bulunmamaktadır. Boşanma davası süreci eşler tarafında oldukça zor ve yıpratıcı bir süreçtir. Aile mahkemesinde görülen davalara müdahil olan vekillere davacılar arasında ayrılma avukatı şeklinde ifade kullanılmaktadır. Bakırköy Boşanma Davaları anlaşmalı ayrılma ile muhtemelen olabileceği gibi çekişmeli boşanma davası açmak suretiyle de gerçekleşebilir. Anlaşmalı ayrılma duruşmasında muazzam olan durum taraflarca tanzim edilecek her türlü hukuki haklarını teminat altına alacakları anlaşma tutunağı olacaktır. Çekişmeli boşanma davası ortalama karar süreci 1 ile 3 yıl aralarında sürebilmektedir.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP