Büyükorhan Boşanma Avukatı

Büyükorhan Boşanma Avukatı kime denir? Büyükorhan Boşanma Avukatı aile hukukundan kaynaklı olan evli çiftlerin öne sürdükleri sebeplere bağlı olarak evlilik bağına çekilemez hale gelmesi ışığında ayrılmaya karar verilmesi ile ortaya çıkan yasal bir uyuşmazlıktır. Büyükorhan Boşanma avukatı, Medeni Hukukun alt dalı olan Aile hukukundan kaynaklı uyuşmazlıklardır. Bunlar esas boşanma, velayet, nafaka, mal paylaşımı vd. olacak biçimde listelenmektedir. Yasalarımızda Büyükorhan boşanma avukatı adı altında bir hukuk branşı bulunmamaktadır. Boşanma duruşması süreci çiftler bakımında oldukça zor ve yıpratıcı bir süreçtir. Aile mahkemesinde görülen davalara müdahil olan vekillere toplum arasında ayrılma avukatı biçiminde ifade kullanılmaktadır. Büyükorhan Boşanma Davaları anlaşmalı boşanma ile mümkün olabileceği gibi çekişmeli ayrılma davası açmak suretiyle de gerçekleşebilir. Anlaşmalı boşanma mahkemesinde dikkat gerektiren olan durum taraflarca tanzim edilecek her türlü hukuki haklarını teminat altına alacakları anlaşma tutunağı olacaktır. Çekişmeli boşanma davası ortalama yargılama süreci 1 ile 3 yıl arasında sürebilmektedir.

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak müvekkillerimize etkin hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmeti sunmaktayız. Ceza hukuku, Boşanma hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

İletişim Kanallarımız

WhatsApp

0(541) 938 19 38

YASAL UYARI : Bu sitede yer alan tüm içerikler Kolektif Hukuk'a ait olup izinsiz olarak kopyalanması yasaktır. Sitemizde yer alan bilgiler müvekkil ve vekil ilişkisi oluşturmaya yönelik değildir.
Avukata Danışma