Bursa Boşanma Avukatı

Bursa Boşanma Avukatı kime denir? Bursa Boşanma Avukatı aile hukukundan kaynaklı olan evli çiftlerin öne sürdükleri nedenlere bağlı olarak evlilik bağına çekilemez hale gelmesi doğrultusunda boşanmaya karar verilmesi ile ortaya çıkan yasal bir uyuşmazlıktır. Bursa Boşanma avukatı, Medeni Hukukun alt dalı olan Aile hukukundan kaynaklı uyuşmazlıklardır. Bunlar esas boşanma, velayet, nafaka, mal paylaşımı vd. olacak şekilde sıralanmaktadır. Yasalarımızda Bursa boşanma avukatı adında bir avukatlık branşı bulunmamaktadır. Ayrılma duruşması süreci eşler tarafında oldukça zor ve yıpratıcı bir süreçtir. Aile mahkemesinde görülen davalara müdahil olan avukatlara insanlar arasında ayrılma avukatı biçiminde ifade kullanılmaktadır. Bursa Boşanma Davaları anlaşmalı boşanma ile mümkün olabileceği gibi çekişmeli boşanma davası açmak biçimiyle de gerçekleşebilir. Anlaşmalı boşanma duruşmasında hayati olan durum taraflarca tanzim edilecek her türlü yasal haklarını teminat altına alacakları protokol olacaktır. Çekişmeli boşanma duruşması ortalama yargılama süreci 1 ile 3 yıl arasında sürebilmektedir.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP