Bursa Boşanma Avukatı

Bursa Boşanma Avukatı kime denir? Bursa Boşanma Avukatı aile hukukundan kaynaklı olan evli çiftlerin öne sürdükleri nedenlere bağlı olarak evlilik bağına çekilemez hale gelmesi doğrultusunda boşanmaya karar verilmesi ile ortaya çıkan yasal bir uyuşmazlıktır. Bursa Boşanma avukatı, Medeni Hukukun alt dalı olan Aile hukukundan kaynaklı uyuşmazlıklardır. Bunlar esas boşanma, velayet, nafaka, mal paylaşımı vd. olacak şekilde sıralanmaktadır. Yasalarımızda Bursa boşanma avukatı adında bir avukatlık branşı bulunmamaktadır. Ayrılma duruşması süreci eşler tarafında oldukça zor ve yıpratıcı bir süreçtir. Aile mahkemesinde görülen davalara müdahil olan avukatlara insanlar arasında ayrılma avukatı biçiminde ifade kullanılmaktadır. Bursa Boşanma Davaları anlaşmalı boşanma ile mümkün olabileceği gibi çekişmeli boşanma davası açmak biçimiyle de gerçekleşebilir. Anlaşmalı boşanma duruşmasında hayati olan durum taraflarca tanzim edilecek her türlü yasal haklarını teminat altına alacakları protokol olacaktır. Çekişmeli boşanma duruşması ortalama yargılama süreci 1 ile 3 yıl arasında sürebilmektedir.

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak müvekkillerimize etkin hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmeti sunmaktayız. Ceza hukuku, Boşanma hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

İletişim Kanallarımız

WhatsApp

0(541) 938 19 38

YASAL UYARI : Bu sitede yer alan tüm içerikler Kolektif Hukuk'a ait olup izinsiz olarak kopyalanması yasaktır. Sitemizde yer alan bilgiler müvekkil ve vekil ilişkisi oluşturmaya yönelik değildir.
Avukata Danışma