Esenyurt Boşanma Avukatı

Esenyurt Boşanma Avukatı kime denir? Esenyurt Boşanma Avukatı aile hukukundan kaynaklı olan evli çiftlerin öne sürdükleri nedenlere bağlı olarak evlilik birliğinin çekilemez hale gelmesi neticesinde boşanmaya karar verilmesi ile ortaya çıkan yasal bir uyuşmazlıktır. Esenyurt Boşanma avukatı, Medeni Hukukun alt dalı olan Aile hukukundan kaynaklı uyuşmazlıklardır. Bunlar çoğu boşanma, velayet, nafaka, mal paylaşımı vd. olacak şekilde listelenmektedir. Mevzuatımızda Esenyurt boşanma avukatı adında bir hukuk branşı bulunmamaktadır. Ayrılma duruşması süreci eşler bakımında oldukça zor ve yıpratıcı bir süreçtir. Aile mahkemesinde işlenen duruşmalara müdahil olan vekillere vatandaşlar arasında boşanma avukatı şeklinde tabir kullanılmaktadır. Esenyurt Boşanma Davaları anlaşmalı ayrılma ile mümkün olabileceği gibi çekişmeli boşanma duruşması açmak suretiyle de gerçekleşebilir. Anlaşmalı ayrılma mahkemesinde muazzam olan durum taraflarca tanzim edilecek her türlü hukuki haklarını güvence altına alacakları protokol olacaktır. Çekişmeli boşanma davası ortalama karar süreci 1 ile 3 yıl içinde sürebilmektedir.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP