Gemlik Boşanma Avukatı

Gemlik Boşanma Avukatı kime denir? Gemlik Boşanma Avukatı aile hukukundan kaynaklı olan evli çiftlerin öne sürdükleri nedenlere bağlı olarak evlilik bağına çekilemez hale gelmesi ışığında ayrılmaya karar verilmesi ile ortaya çıkan hukuki bir uyuşmazlıktır. Gemlik Boşanma avukatı, Medeni Hukukun alt branşı olan Aile hukukundan kaynaklı uyuşmazlıklardır. Bunlar esas boşanma, velayet, nafaka, mal paylaşımı vd. olacak şekilde sıralanmaktadır. Mevzuatımızda Gemlik boşanma avukatı adı altında bir hukuk branşı bulunmamaktadır. Boşanma duruşması süreci eşler bakımında oldukça zor ve yıpratıcı bir süreçtir. Aile mahkemesinde görülen duruşmalara bakan olan avukatlara davacılar arasında boşanma avukatı şeklinde ifade kullanılmaktadır. Gemlik Boşanma Davaları anlaşmalı boşanma ile mümkün olabileceği gibi çekişmeli boşanma davası açmak biçimiyle de gerçekleşebilir. Anlaşmalı boşanma davasında dikkat gerektiren olan durum taraflarca tanzim edilecek her türlü hukuki haklarını güvence altına alacakları anlaşma tutunağı olacaktır. Çekişmeli ayrılma davası ortalama yargılama süreci 1 ile 3 yıl aralarında sürebilmektedir.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP