Gürsu Boşanma Avukatı

Gürsu Boşanma Avukatı kimdir? Gürsu Boşanma Avukatı aile hukukundan kaynaklı olan evli çiftlerin öne sürdükleri sebeplere bağlı olarak evlilik birliğinin çekilemez hale gelmesi ışığında ayrılmaya karar verilmesi ile ortaya çıkan hukuki bir uyuşmazlıktır. Gürsu Boşanma avukatı, Medeni Hukukun alt dalı olan Aile hukukundan kaynaklı uyuşmazlıklardır. Bunlar esas boşanma, velayet, nafaka, mal paylaşımı vd. olacak biçimde sıralanmaktadır. Yasalarımızda Gürsu boşanma avukatı adı altında bir hukuk dalı bulunmamaktadır. Ayrılma davası süreci eşler bakımında oldukça zor ve yıpratıcı bir süreçtir. Aile mahkemesinde görülen duruşmalara bakan olan vekillere bireyler arasında boşanma avukatı biçiminde tabir kullanılmaktadır. Gürsu Boşanma Davaları anlaşmalı boşanma ile muhtemelen olabileceği gibi çekişmeli ayrılma davası açmak biçimiyle de gerçekleşebilir. Anlaşmalı ayrılma davasında mühim olan durum taraflarca tanzim edilecek her türlü hukuki haklarını teminat altına alacakları anlaşma tutunağı olacaktır. Çekişmeli boşanma davası ortalama yargılama süreci 1 ile 3 yıl arasında sürebilmektedir.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP