Harmancık Boşanma Avukatı

Harmancık Boşanma Avukatı kime denir? Harmancık Boşanma Avukatı aile hukukundan kaynaklı olan evli çiftlerin öne sürdükleri nedenlere bağlı olarak evlilik birliğinin çekilemez hale gelmesi neticesinde ayrılmaya karar verilmesi ile ortaya çıkan hukuki bir uyuşmazlıktır. Harmancık Boşanma avukatı, Medeni Hukukun alt branşı olan Aile hukukundan kaynaklı uyuşmazlıklardır. Bunlar esas boşanma, velayet, nafaka, mal paylaşımı vd. olacak biçimde sıralanmaktadır. Mevzuatımızda Harmancık boşanma avukatı adında bir avukatlık dalı bulunmamaktadır. Boşanma duruşması süreci çiftler bakımında oldukça zor ve yıpratıcı bir süreçtir. Aile mahkemesinde işlenen davalara müdahil olan avukatlara davalılar arasında boşanma avukatı şeklinde tabir kullanılmaktadır. Harmancık Boşanma Davaları anlaşmalı ayrılma ile muhtemelen olabileceği gibi çekişmeli ayrılma duruşması açmak biçimiyle de gerçekleşebilir. Anlaşmalı boşanma duruşmasında dikkat gerektiren olan durum taraflarca tanzim edilecek her türlü yasal haklarını güvence altına alacakları anlaşma tutunağı olacaktır. Çekişmeli boşanma davası ortalama yargılama süreci 1 ile 3 yıl arasında sürebilmektedir.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP