Hendek Boşanma Avukatı

Hendek Boşanma Avukatı kime denir? Hendek Boşanma Avukatı aile hukukundan kaynaklı olan evli çiftlerin öne sürdükleri nedenlere bağlı olarak evlilik birliğinin çekilemez hale gelmesi neticesinde ayrılmaya karar verilmesi ile ortaya çıkan yasal bir uyuşmazlıktır. Hendek Boşanma avukatı, Medeni Hukukun alt dalı olan Aile hukukundan kaynaklı uyuşmazlıklardır. Bunlar çoğu boşanma, velayet, nafaka, mal paylaşımı vd. olacak biçimde listelenmektedir. Yasalarımızda Hendek boşanma avukatı adında bir hukuk dalı bulunmamaktadır. Ayrılma duruşması süreci çiftler bakımında oldukça zor ve yıpratıcı bir süreçtir. Aile mahkemesinde işlenen duruşmalara bakan olan vekillere kişiler arasında ayrılma avukatı şeklinde tabir kullanılmaktadır. Hendek Boşanma Davaları anlaşmalı boşanma ile muhtemelen olabileceği gibi çekişmeli ayrılma davası açmak suretiyle de gerçekleşebilir. Anlaşmalı ayrılma davasında güçlü olan durum taraflarca tanzim edilecek her türlü yasal haklarını güvence altına alacakları protokol olacaktır. Çekişmeli boşanma duruşması ortalama yargılama süreci 1 ile 3 yıl aralarında sürebilmektedir.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP