İznik Boşanma Avukatı

İznik Boşanma Avukatı kime denir? İznik Boşanma Avukatı aile hukukundan kaynaklı olan evli çiftlerin öne sürdükleri nedenlere bağlı olarak evlilik bağına çekilemez hale gelmesi ışığında boşanmaya karar verilmesi ile ortaya çıkan hukuki bir uyuşmazlıktır. İznik Boşanma avukatı, Medeni Hukukun alt branşı olan Aile hukukundan kaynaklı uyuşmazlıklardır. Bunlar esas boşanma, velayet, nafaka, mal paylaşımı vd. olacak biçimde listelenmektedir. Mevzuatımızda İznik boşanma avukatı adında bir hukuk dalı bulunmamaktadır. Boşanma davası süreci çiftler bakımında oldukça zor ve yıpratıcı bir süreçtir. Aile mahkemesinde işlenen davalara müdahil olan avukatlara bireyler arasında ayrılma avukatı şeklinde tabir kullanılmaktadır. İznik Boşanma Davaları anlaşmalı boşanma ile muhtemelen olabileceği gibi çekişmeli ayrılma duruşması açmak biçimiyle de gerçekleşebilir. Anlaşmalı ayrılma davasında muazzam olan durum taraflarca tanzim edilecek her türlü hukuki haklarını güvence altına alacakları anlaşma tutunağı olacaktır. Çekişmeli ayrılma davası ortalama yargılama süreci 1 ile 3 yıl arasında sürebilmektedir.

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak müvekkillerimize etkin hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmeti sunmaktayız. Ceza hukuku, Boşanma hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

İletişim Kanallarımız

WhatsApp

0(541) 938 19 38

YASAL UYARI : Bu sitede yer alan tüm içerikler Kolektif Hukuk'a ait olup izinsiz olarak kopyalanması yasaktır. Sitemizde yer alan bilgiler müvekkil ve vekil ilişkisi oluşturmaya yönelik değildir.
Avukata Danışma