Kadıköy Boşanma Avukatı

Kadıköy Boşanma Avukatı kime denir? Kadıköy Boşanma Avukatı aile hukukundan kaynaklı olan evli çiftlerin öne sürdükleri nedenlere bağlı olarak evlilik bağına çekilemez hale gelmesi neticesinde boşanmaya karar verilmesi ile ortaya çıkan hukuki bir uyuşmazlıktır. Kadıköy Boşanma avukatı, Medeni Hukukun alt branşı olan Aile hukukundan kaynaklı uyuşmazlıklardır. Bunlar çoğu boşanma, velayet, nafaka, mal paylaşımı vd. olacak biçimde sıralanmaktadır. Yasalarımızda Kadıköy boşanma avukatı adında bir avukatlık dalı bulunmamaktadır. Ayrılma duruşması süreci çiftler tarafında oldukça zor ve yıpratıcı bir süreçtir. Aile mahkemesinde işlenen duruşmalara müdahil olan vekillere bireyler arasında boşanma avukatı biçiminde ifade kullanılmaktadır. Kadıköy Boşanma Davaları anlaşmalı ayrılma ile muhtemelen olabileceği gibi çekişmeli ayrılma davası açmak suretiyle de gerçekleşebilir. Anlaşmalı boşanma mahkemesinde muazzam olan durum taraflarca tanzim edilecek her türlü yasal haklarını güvence altına alacakları protokol olacaktır. Çekişmeli ayrılma davası ortalama karar süreci 1 ile 3 yıl aralarında sürebilmektedir.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP