Karacabey Boşanma Avukatı

Karacabey Boşanma Avukatı kimdir? Karacabey Boşanma Avukatı aile hukukundan kaynaklı olan evli çiftlerin öne sürdükleri sebeplere bağlı olarak evlilik birliğinin çekilemez hale gelmesi neticesinde boşanmaya karar verilmesi ile ortaya çıkan hukuki bir uyuşmazlıktır. Karacabey Boşanma avukatı, Medeni Hukukun alt branşı olan Aile hukukundan kaynaklı uyuşmazlıklardır. Bunlar çoğu boşanma, velayet, nafaka, mal paylaşımı vd. olacak biçimde listelenmektedir. Mevzuatımızda Karacabey boşanma avukatı adında bir hukuk dalı bulunmamaktadır. Ayrılma duruşması süreci çiftler tarafında oldukça zor ve yıpratıcı bir süreçtir. Aile mahkemesinde görülen davalara bakan olan avukatlara davacılar arasında boşanma avukatı biçiminde tabir kullanılmaktadır. Karacabey Boşanma Davaları anlaşmalı boşanma ile muhtemelen olabileceği gibi çekişmeli boşanma davası açmak suretiyle de gerçekleşebilir. Anlaşmalı boşanma duruşmasında dikkat gerektiren olan durum taraflarca tanzim edilecek her türlü hukuki haklarını güvence altına alacakları anlaşma tutunağı olacaktır. Çekişmeli boşanma davası ortalama karar süreci 1 ile 3 yıl içinde sürebilmektedir.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP