Kestel Boşanma Avukatı

Kestel Boşanma Avukatı kimdir? Kestel Boşanma Avukatı aile hukukundan kaynaklı olan evli çiftlerin öne sürdükleri sebeplere bağlı olarak evlilik birliğinin çekilemez hale gelmesi doğrultusunda boşanmaya karar verilmesi ile ortaya çıkan yasal bir uyuşmazlıktır. Kestel Boşanma avukatı, Medeni Hukukun alt dalı olan Aile hukukundan kaynaklı uyuşmazlıklardır. Bunlar çoğu boşanma, velayet, nafaka, mal paylaşımı vd. olacak biçimde sıralanmaktadır. Mevzuatımızda Kestel boşanma avukatı adı altında bir avukatlık dalı bulunmamaktadır. Ayrılma davası süreci çiftler tarafında oldukça zor ve yıpratıcı bir süreçtir. Aile mahkemesinde işlenen davalara bakan olan vekillere kişiler arasında boşanma avukatı biçiminde tabir kullanılmaktadır. Kestel Boşanma Davaları anlaşmalı boşanma ile muhtemelen olabileceği gibi çekişmeli boşanma davası açmak suretiyle de gerçekleşebilir. Anlaşmalı boşanma duruşmasında dikkat isteyen olan durum taraflarca tanzim edilecek her türlü yasal haklarını teminat altına alacakları protokol olacaktır. Çekişmeli ayrılma davası ortalama karar süreci 1 ile 3 yıl arasında sürebilmektedir.

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak müvekkillerimize etkin hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmeti sunmaktayız. Ceza hukuku, Boşanma hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

İletişim Kanallarımız

WhatsApp

0(541) 938 19 38

YASAL UYARI : Bu sitede yer alan tüm içerikler Kolektif Hukuk'a ait olup izinsiz olarak kopyalanması yasaktır. Sitemizde yer alan bilgiler müvekkil ve vekil ilişkisi oluşturmaya yönelik değildir.
Avukata Danışma