Maltepe Boşanma Avukatı

Maltepe Boşanma Avukatı kime denir? Maltepe Boşanma Avukatı aile hukukundan kaynaklı olan evli çiftlerin öne sürdükleri sebeplere bağlı olarak evlilik bağına çekilemez hale gelmesi neticesinde ayrılmaya karar verilmesi ile ortaya çıkan hukuki bir uyuşmazlıktır. Maltepe Boşanma avukatı, Medeni Hukukun alt branşı olan Aile hukukundan kaynaklı uyuşmazlıklardır. Bunlar çoğu boşanma, velayet, nafaka, mal paylaşımı vd. olacak biçimde listelenmektedir. Mevzuatımızda Maltepe boşanma avukatı adında bir avukatlık branşı bulunmamaktadır. Boşanma davası süreci çiftler bakımında oldukça zor ve yıpratıcı bir süreçtir. Aile mahkemesinde işlenen davalara bakan olan avukatlara davalılar arasında boşanma avukatı biçiminde tabir kullanılmaktadır. Maltepe Boşanma Davaları anlaşmalı boşanma ile muhtemelen olabileceği gibi çekişmeli boşanma duruşması açmak suretiyle de gerçekleşebilir. Anlaşmalı ayrılma davasında muazzam olan durum taraflarca tanzim edilecek her türlü yasal haklarını teminat altına alacakları protokol olacaktır. Çekişmeli ayrılma davası ortalama hüküm süreci 1 ile 3 yıl aralarında sürebilmektedir.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP