Mudanya Boşanma Avukatı

Mudanya Boşanma Avukatı kimdir? Mudanya Boşanma Avukatı aile hukukundan kaynaklı olan evli çiftlerin öne sürdükleri sebeplere bağlı olarak evlilik bağına çekilemez hale gelmesi doğrultusunda ayrılmaya karar verilmesi ile ortaya çıkan yasal bir uyuşmazlıktır. Mudanya Boşanma avukatı, Medeni Hukukun alt dalı olan Aile hukukundan kaynaklı uyuşmazlıklardır. Bunlar esas boşanma, velayet, nafaka, mal paylaşımı vd. olacak biçimde listelenmektedir. Yasalarımızda Mudanya boşanma avukatı adı altında bir avukatlık branşı bulunmamaktadır. Ayrılma duruşması süreci çiftler tarafında oldukça zor ve yıpratıcı bir süreçtir. Aile mahkemesinde işlenen duruşmalara müdahil olan vekillere bireyler arasında ayrılma avukatı biçiminde ifade kullanılmaktadır. Mudanya Boşanma Davaları anlaşmalı boşanma ile mümkün olabileceği gibi çekişmeli ayrılma duruşması açmak biçimiyle de gerçekleşebilir. Anlaşmalı ayrılma davasında dikkat gerektiren olan durum taraflarca tanzim edilecek her türlü hukuki haklarını teminat altına alacakları protokol olacaktır. Çekişmeli boşanma duruşması ortalama karar süreci 1 ile 3 yıl arasında sürebilmektedir.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP