Nilüfer Boşanma Avukatı

Nilüfer Boşanma Avukatı kime denir? Nilüfer Boşanma Avukatı aile hukukundan kaynaklı olan evli çiftlerin öne sürdükleri sebeplere bağlı olarak evlilik birliğinin çekilemez hale gelmesi ışığında ayrılmaya karar verilmesi ile ortaya çıkan hukuki bir uyuşmazlıktır. Nilüfer Boşanma avukatı, Medeni Hukukun alt dalı olan Aile hukukundan kaynaklı uyuşmazlıklardır. Bunlar esas boşanma, velayet, nafaka, mal paylaşımı vd. olacak şekilde sıralanmaktadır. Mevzuatımızda Nilüfer boşanma avukatı adı altında bir avukatlık branşı bulunmamaktadır. Boşanma davası süreci çiftler bakımında oldukça zor ve yıpratıcı bir süreçtir. Aile mahkemesinde görülen duruşmalara müdahil olan vekillere davacılar arasında ayrılma avukatı şeklinde tabir kullanılmaktadır. Nilüfer Boşanma Davaları anlaşmalı boşanma ile mümkün olabileceği gibi çekişmeli boşanma davası açmak biçimiyle de gerçekleşebilir. Anlaşmalı boşanma mahkemesinde mühim olan durum taraflarca tanzim edilecek her türlü yasal haklarını güvence altına alacakları anlaşma tutunağı olacaktır. Çekişmeli ayrılma davası ortalama hüküm süreci 1 ile 3 yıl içinde sürebilmektedir.

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak müvekkillerimize etkin hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmeti sunmaktayız. Ceza hukuku, Boşanma hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

İletişim Kanallarımız

WhatsApp

0(541) 938 19 38

YASAL UYARI : Bu sitede yer alan tüm içerikler Kolektif Hukuk'a ait olup izinsiz olarak kopyalanması yasaktır. Sitemizde yer alan bilgiler müvekkil ve vekil ilişkisi oluşturmaya yönelik değildir.
Avukata Danışma