Orhaneli Boşanma Avukatı

Orhaneli Boşanma Avukatı kime denir? Orhaneli Boşanma Avukatı aile hukukundan kaynaklı olan evli çiftlerin öne sürdükleri nedenlere bağlı olarak evlilik bağına çekilemez hale gelmesi neticesinde ayrılmaya karar verilmesi ile ortaya çıkan yasal bir uyuşmazlıktır. Orhaneli Boşanma avukatı, Medeni Hukukun alt dalı olan Aile hukukundan kaynaklı uyuşmazlıklardır. Bunlar esas boşanma, velayet, nafaka, mal paylaşımı vd. olacak biçimde sıralanmaktadır. Mevzuatımızda Orhaneli boşanma avukatı adı altında bir hukuk branşı bulunmamaktadır. Boşanma davası süreci çiftler bakımında oldukça zor ve yıpratıcı bir süreçtir. Aile mahkemesinde işlenen davalara bakan olan avukatlara insanlar arasında boşanma avukatı biçiminde tabir kullanılmaktadır. Orhaneli Boşanma Davaları anlaşmalı ayrılma ile muhtemelen olabileceği gibi çekişmeli boşanma duruşması açmak biçimiyle de gerçekleşebilir. Anlaşmalı ayrılma davasında güçlü olan durum taraflarca tanzim edilecek her türlü hukuki haklarını teminat altına alacakları protokol olacaktır. Çekişmeli boşanma duruşması ortalama karar süreci 1 ile 3 yıl aralarında sürebilmektedir.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP