Orhangazi Boşanma Avukatı

Orhangazi Boşanma Avukatı kimdir? Orhangazi Boşanma Avukatı aile hukukundan kaynaklı olan evli çiftlerin öne sürdükleri nedenlere bağlı olarak evlilik bağına çekilemez hale gelmesi ışığında ayrılmaya karar verilmesi ile ortaya çıkan hukuki bir uyuşmazlıktır. Orhangazi Boşanma avukatı, Medeni Hukukun alt branşı olan Aile hukukundan kaynaklı uyuşmazlıklardır. Bunlar başlıca boşanma, velayet, nafaka, mal paylaşımı vd. olacak şekilde listelenmektedir. Mevzuatımızda Orhangazi boşanma avukatı adı altında bir hukuk branşı bulunmamaktadır. Ayrılma davası süreci çiftler tarafında oldukça zor ve yıpratıcı bir süreçtir. Aile mahkemesinde görülen davalara bakan olan avukatlara insanlar arasında ayrılma avukatı biçiminde ifade kullanılmaktadır. Orhangazi Boşanma Davaları anlaşmalı boşanma ile muhtemelen olabileceği gibi çekişmeli boşanma davası açmak biçimiyle de gerçekleşebilir. Anlaşmalı ayrılma mahkemesinde dikkat isteyen olan durum taraflarca tanzim edilecek her türlü hukuki haklarını güvence altına alacakları protokol olacaktır. Çekişmeli boşanma duruşması ortalama hüküm süreci 1 ile 3 yıl içinde sürebilmektedir.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP