Osmangazi Boşanma Avukatı

Osmangazi Boşanma Avukatı kime denir? Osmangazi Boşanma Avukatı aile hukukundan kaynaklı olan evli çiftlerin öne sürdükleri nedenlere bağlı olarak evlilik birliğinin çekilemez hale gelmesi ışığında boşanmaya karar verilmesi ile ortaya çıkan hukuki bir uyuşmazlıktır. Osmangazi Boşanma avukatı, Medeni Hukukun alt branşı olan Aile hukukundan kaynaklı uyuşmazlıklardır. Bunlar çoğu boşanma, velayet, nafaka, mal paylaşımı vd. olacak biçimde listelenmektedir. Mevzuatımızda Osmangazi boşanma avukatı adı altında bir hukuk branşı bulunmamaktadır. Boşanma duruşması süreci çiftler tarafında oldukça zor ve yıpratıcı bir süreçtir. Aile mahkemesinde görülen davalara müdahil olan avukatlara toplum arasında boşanma avukatı biçiminde ifade kullanılmaktadır. Osmangazi Boşanma Davaları anlaşmalı ayrılma ile muhtemelen olabileceği gibi çekişmeli ayrılma duruşması açmak suretiyle de gerçekleşebilir. Anlaşmalı boşanma mahkemesinde hayati olan durum taraflarca tanzim edilecek her türlü yasal haklarını güvence altına alacakları protokol olacaktır. Çekişmeli boşanma duruşması ortalama yargılama süreci 1 ile 3 yıl içinde sürebilmektedir.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP