Pendik Boşanma Avukatı

Pendik Boşanma Avukatı kimdir? Pendik Boşanma Avukatı aile hukukundan kaynaklı olan evli çiftlerin öne sürdükleri sebeplere bağlı olarak evlilik birliğinin çekilemez hale gelmesi doğrultusunda boşanmaya karar verilmesi ile ortaya çıkan yasal bir uyuşmazlıktır. Pendik Boşanma avukatı, Medeni Hukukun alt branşı olan Aile hukukundan kaynaklı uyuşmazlıklardır. Bunlar başlıca boşanma, velayet, nafaka, mal paylaşımı vd. olacak şekilde listelenmektedir. Yasalarımızda Pendik boşanma avukatı adı altında bir hukuk dalı bulunmamaktadır. Ayrılma davası süreci çiftler bakımında oldukça zor ve yıpratıcı bir süreçtir. Aile mahkemesinde işlenen davalara bakan olan vekillere insanlar arasında boşanma avukatı şeklinde tabir kullanılmaktadır. Pendik Boşanma Davaları anlaşmalı boşanma ile muhtemelen olabileceği gibi çekişmeli boşanma davası açmak biçimiyle de gerçekleşebilir. Anlaşmalı boşanma mahkemesinde dikkat isteyen olan durum taraflarca tanzim edilecek her türlü yasal haklarını güvence altına alacakları anlaşma tutunağı olacaktır. Çekişmeli boşanma davası ortalama hüküm süreci 1 ile 3 yıl aralarında sürebilmektedir.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP