Sapanca Boşanma Avukatı

Sapanca Boşanma Avukatı kimdir? Sapanca Boşanma Avukatı aile hukukundan kaynaklı olan evli çiftlerin öne sürdükleri nedenlere bağlı olarak evlilik birliğinin çekilemez hale gelmesi neticesinde boşanmaya karar verilmesi ile ortaya çıkan hukuki bir uyuşmazlıktır. Sapanca Boşanma avukatı, Medeni Hukukun alt dalı olan Aile hukukundan kaynaklı uyuşmazlıklardır. Bunlar çoğu boşanma, velayet, nafaka, mal paylaşımı vd. olacak şekilde sıralanmaktadır. Mevzuatımızda Sapanca boşanma avukatı adında bir hukuk dalı bulunmamaktadır. Boşanma davası süreci eşler tarafında oldukça zor ve yıpratıcı bir süreçtir. Aile mahkemesinde görülen duruşmalara müdahil olan vekillere kişiler arasında ayrılma avukatı biçiminde ifade kullanılmaktadır. Sapanca Boşanma Davaları anlaşmalı boşanma ile muhtemelen olabileceği gibi çekişmeli ayrılma duruşması açmak suretiyle de gerçekleşebilir. Anlaşmalı boşanma mahkemesinde dikkat isteyen olan durum taraflarca tanzim edilecek her türlü yasal haklarını teminat altına alacakları anlaşma tutunağı olacaktır. Çekişmeli ayrılma davası ortalama hüküm süreci 1 ile 3 yıl arasında sürebilmektedir.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP