Serdivan Boşanma Avukatı

Serdivan Boşanma Avukatı kimdir? Serdivan Boşanma Avukatı aile hukukundan kaynaklı olan evli çiftlerin öne sürdükleri sebeplere bağlı olarak evlilik bağına çekilemez hale gelmesi doğrultusunda ayrılmaya karar verilmesi ile ortaya çıkan yasal bir uyuşmazlıktır. Serdivan Boşanma avukatı, Medeni Hukukun alt dalı olan Aile hukukundan kaynaklı uyuşmazlıklardır. Bunlar esas boşanma, velayet, nafaka, mal paylaşımı vd. olacak şekilde sıralanmaktadır. Yasalarımızda Serdivan boşanma avukatı adında bir hukuk branşı bulunmamaktadır. Ayrılma davası süreci çiftler tarafında oldukça zor ve yıpratıcı bir süreçtir. Aile mahkemesinde işlenen davalara müdahil olan avukatlara halk arasında ayrılma avukatı biçiminde ifade kullanılmaktadır. Serdivan Boşanma Davaları anlaşmalı ayrılma ile mümkün olabileceği gibi çekişmeli boşanma davası açmak biçimiyle de gerçekleşebilir. Anlaşmalı boşanma davasında güçlü olan durum taraflarca tanzim edilecek her türlü yasal haklarını teminat altına alacakları anlaşma tutunağı olacaktır. Çekişmeli boşanma duruşması ortalama hüküm süreci 1 ile 3 yıl içinde sürebilmektedir.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP