Üsküdar Boşanma Avukatı

Üsküdar Boşanma Avukatı kimdir? Üsküdar Boşanma Avukatı aile hukukundan kaynaklı olan evli çiftlerin öne sürdükleri sebeplere bağlı olarak evlilik birliğinin çekilemez hale gelmesi doğrultusunda ayrılmaya karar verilmesi ile ortaya çıkan hukuki bir uyuşmazlıktır. Üsküdar Boşanma avukatı, Medeni Hukukun alt branşı olan Aile hukukundan kaynaklı uyuşmazlıklardır. Bunlar esas boşanma, velayet, nafaka, mal paylaşımı vd. olacak şekilde listelenmektedir. Yasalarımızda Üsküdar boşanma avukatı adı altında bir hukuk dalı bulunmamaktadır. Ayrılma duruşması süreci eşler tarafında oldukça zor ve yıpratıcı bir süreçtir. Aile mahkemesinde işlenen davalara müdahil olan avukatlara toplum arasında boşanma avukatı biçiminde tabir kullanılmaktadır. Üsküdar Boşanma Davaları anlaşmalı ayrılma ile muhtemelen olabileceği gibi çekişmeli boşanma davası açmak suretiyle de gerçekleşebilir. Anlaşmalı ayrılma duruşmasında dikkat gerektiren olan durum taraflarca tanzim edilecek her türlü yasal haklarını teminat altına alacakları anlaşma tutunağı olacaktır. Çekişmeli boşanma duruşması ortalama hüküm süreci 1 ile 3 yıl aralarında sürebilmektedir.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP