Yenişehir Boşanma Avukatı

Yenişehir Boşanma Avukatı kime denir? Yenişehir Boşanma Avukatı aile hukukundan kaynaklı olan evli çiftlerin öne sürdükleri nedenlere bağlı olarak evlilik birliğinin çekilemez hale gelmesi neticesinde boşanmaya karar verilmesi ile ortaya çıkan hukuki bir uyuşmazlıktır. Yenişehir Boşanma avukatı, Medeni Hukukun alt branşı olan Aile hukukundan kaynaklı uyuşmazlıklardır. Bunlar esas boşanma, velayet, nafaka, mal paylaşımı vd. olacak biçimde sıralanmaktadır. Mevzuatımızda Yenişehir boşanma avukatı adında bir avukatlık dalı bulunmamaktadır. Ayrılma davası süreci eşler bakımında oldukça zor ve yıpratıcı bir süreçtir. Aile mahkemesinde görülen davalara bakan olan vekillere insanlar arasında boşanma avukatı biçiminde ifade kullanılmaktadır. Yenişehir Boşanma Davaları anlaşmalı ayrılma ile muhtemelen olabileceği gibi çekişmeli boşanma davası açmak biçimiyle de gerçekleşebilir. Anlaşmalı boşanma mahkemesinde mühim olan durum taraflarca tanzim edilecek her türlü yasal haklarını teminat altına alacakları anlaşma tutunağı olacaktır. Çekişmeli boşanma duruşması ortalama karar süreci 1 ile 3 yıl arasında sürebilmektedir.

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak müvekkillerimize etkin hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmeti sunmaktayız. Ceza hukuku, Boşanma hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

İletişim Kanallarımız

WhatsApp

0(541) 938 19 38

YASAL UYARI : Bu sitede yer alan tüm içerikler Kolektif Hukuk'a ait olup izinsiz olarak kopyalanması yasaktır. Sitemizde yer alan bilgiler müvekkil ve vekil ilişkisi oluşturmaya yönelik değildir.
Avukata Danışma