Nilüfer Aile Avukatı Danışma

Nilüfer Aile avukatı danışma hizmeti almak isteyen şahıs alacağı hukuki hizmet ışığında hukuki hak ve kazanımları konusunda bilgi sahibi olmaktadır. Nilüfer Aile avukatı danışma faaliyetlerinde anlaşmalı ve çekişmeli boşanma, çocukların velayeti], mal paylaşım rejimi, maddi ve manevi tazminat, nafaka gibi durumlara ilişkin bilgilendirmede bulunulmaktadır. Kısaca nafaka türlerinden bahsedecek olduğumuzda, aile hukukunda boşanma davasında talep edilebilecek nafaka çeşitleri bunlardır: İştirak nafakası, tedbir nafakası, yoksulluk nafakası, yardım nafakası olmak üzere 4 başlıkta listelenmektedir.

İştirak nafakası, ayrılma davası doğrultusunda müşterek çocuğun velayetini alan taraf karşı taraftan ödemesini isteyeceği nafaka türüdür.

Tedbir nafakası, ayrılma duruşması devam ettiği müddetçe ekonomik açıdan haksızlık durumu söz konusu olmaması adına hükmedilen nafaka türüdür. Tarafların kusurlu olup olmaması aranmaz. hatta erkek veya erkek ayrımı bu nafaka türünde yapılmamaktadır.

Yoksulluk nafakası, bu nafakanın bağlanılacağı kişi diğer taraftan daha az kusurlu olması gerekmektedir. Yoksulluk çekebilecek eşe ödenecek nafaka türüdür.

Yardım nafakası, boşanma neticesinde kendisine destek edilmediği zaman ekonomik açıdan zor süreç yaşayacak olan tarafın, belirli kan hısımlığı bulunan kişilerden talep edebileceği nafaka türüdür.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP