Gemlik Avukatlık Danışma Ücreti

Bursa'nın Gemlik ilçesinde Avukatlık danışma ücreti nasıl belirlenir? Gemlik Avukatlık danışma ücreti vatandaşın söz konusu olan hukuki probleme ilişkin olarak ne yapılması gerektiğini saptamak ve kendisine hukuki bilgiler paylaşmak kaydıyla ilgili sorunu tespit ederek çözüm bulunması sağlanır. Avukatlık Kanunu 164. Maddede açıkça belirtildiği üzere her türlü yasal danışmada bulunma, hukuki iş ve işlemler, takip yapmanın ücrete tabi olduğu yönündedir. Şayet hukuk parası alınmadan bir iş yapılacak olursa bu durumu yazılı olarak baroya bildirilmek zorundadır. O yüzden avukatlar ücretsiz danışma yardımı de dâhil olmak üzere maddi karşılığı olmadan vazifelerini yapamazlar. Ayrıca sürekli olacak şekilde ücretsiz danışma hizmeti veren vekilin, iş arkadaşlarına karşı haksız çekişme yaratmış olacaktır. Avukatlık mesleğinin onur ve disiplinine, avukatlık haklarına aykırı davranmış olacaktır. bu sebepten baro tarafınca idari yaptırıma çarptırılması mümkündür.

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak müvekkillerimize etkin hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmeti sunmaktayız. Ceza hukuku, Boşanma hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

İletişim Kanallarımız

WhatsApp

0(541) 938 19 38

YASAL UYARI : Bu sitede yer alan tüm içerikler Kolektif Hukuk'a ait olup izinsiz olarak kopyalanması yasaktır. Sitemizde yer alan bilgiler müvekkil ve vekil ilişkisi oluşturmaya yönelik değildir.
Avukata Danışma