Bursa Avukatlık Danışma Ücreti

Bursa'nın Bursa ilçesinde Avukatlık danışma ücreti nasıl belirlenir? Bursa Avukatlık danışma ücreti insanların söz konusu olan yasal probleme ilişkin olarak ne yapılması gerektiğini belirlemek ve kendisine yasal bilgiler paylaşmak kaydıyla ilgili problemi tespit ederek çare bulunması sağlanır. Avukatlık Kanunu 164. Maddede doğruluğu yüksek belirtildiği üzere her türlü yasal danışmada bulunma, hukuki iş ve işlemler, takip yapmanın ücrete tabi olduğu yönündedir. Eğer hukuk ücreti alınmadan bir iş yapılacak olursa bu durumu yazılı olarak baroya bildirilmek zorundadır. Bu sebepten avukatlar ücretsiz danışma hizmeti de dâhil olmak üzere maddi karşılığı olmadan görev yapamazlar. Üstelik sürekli olacak biçimde ücretsiz danışma hizmeti veren avukatın, meslektaşlarına karşı haksız rekabet yaratmış olacaktır. Avukatlık mesleğinin onur ve disiplinine, avukatlık haklarına aykırı davranmış olacaktır. bu sebepten ötürü baro aracılığıyla idari yaptırıma çarptırılması mümkündür.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP