Kestel Avukatlık Danışma Ücreti

Bursa'nın Kestel ilçesinde Avukatlık danışma ücreti nasıl belirlenir? Kestel Avukatlık danışma ücreti insanların söz konusu olan yasal probleme ilişkin olarak ne yapması gerektiğini belirlemek ve kendisine yasal bilgiler paylaşmak kaydıyla ilgili problemi tespit ederek çare bulunması sağlanır. Avukatlık Kanunu 164. Maddede açıkça belirtildiği üzere her türlü hukuki danışmada bulunma, hukuki iş ve işlemler, takip yapmanın ücrete tabi olduğu yönündedir. Eğer hukuk ücreti alınmadan bir iş yapılacak olursa bu durumu yazılı olarak baroya iletmek zorundadır. Bundan dolayıdır ki avukatlar ücretsiz danışma yardımı de dâhil olmak üzere maddi karşılığı olmadan görev yapamazlar. Üstelik sürekli olacak şekilde ücretsiz danışma hizmeti veren avukatın, meslektaşlarına karşı haksız çekişme yaratmış olacaktır. Avukatlık mesleğinin onur ve disiplinine, avukatlık haklarına aykırı davranmış olacaktır. bu sebepten ötürü baro tarafınca idari yaptırıma çarptırılması mümkündür.

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak müvekkillerimize etkin hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmeti sunmaktayız. Ceza hukuku, Boşanma hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

İletişim Kanallarımız

WhatsApp

0(541) 938 19 38

YASAL UYARI : Bu sitede yer alan tüm içerikler Kolektif Hukuk'a ait olup izinsiz olarak kopyalanması yasaktır. Sitemizde yer alan bilgiler müvekkil ve vekil ilişkisi oluşturmaya yönelik değildir.
Avukata Danışma