Mudanya Avukatlık Danışma Ücreti

Bursa'nın Mudanya ilçesinde Avukatlık danışma ücreti nasıl belirlenir? Mudanya Avukatlık danışma ücreti vatandaşın söz konusu olan hukuki probleme ilişkin olarak ne yapması gerektiğini belirlemek ve kendisine hukuki bilgiler paylaşmak kaydıyla ilgili problemi tespit ederek çözüm bulunması sağlanır. Avukatlık Kanunu 164. Maddede kesin belirtildiği üzere her türlü yasal danışmada bulunma, hukuki iş ve işlemler, takip yapmanın ücrete tabi olduğu yönündedir. Şayet hukuk ücreti alınmadan bir iş yapılacak olursa bu durumu yazılı olarak baroya bildirilmek zorundadır. Bu sebepten avukatlar ücretsiz danışma hizmeti de dâhil olmak üzere maddi karşılığı olmadan görev yapamazlar. Ayrıca sürekli olacak biçimde ücretsiz danışma hizmeti veren vekilin, meslektaşlarına karşı haksız rekabet yaratmış olacaktır. Avukatlık mesleğinin onur ve disiplinine, avukatlık haklarına aykırı davranmış olacaktır. bu sebepten baro aracılığıyla idari yaptırıma çarptırılması mümkündür.

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak müvekkillerimize etkin hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmeti sunmaktayız. Ceza hukuku, Boşanma hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

İletişim Kanallarımız

WhatsApp

0(541) 938 19 38

YASAL UYARI : Bu sitede yer alan tüm içerikler Kolektif Hukuk'a ait olup izinsiz olarak kopyalanması yasaktır. Sitemizde yer alan bilgiler müvekkil ve vekil ilişkisi oluşturmaya yönelik değildir.
Avukata Danışma