Mustafakemalpaşa Avukatlık Danışma Ücreti

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde Avukatlık danışma ücreti neye göre belirlenir? Mustafakemalpaşa Avukatlık danışma ücreti vatandaşın söz konusu olan yasal probleme ilişkin olarak ne yapması gerektiğini belirlemek ve kendilerine yasal bilgiler paylaşmak kaydıyla ilgili sorunu tespit ederek çözüm bulunması sağlanır. Avukatlık Kanunu 164. Maddede net belirtildiği üzere her türlü yasal danışmada bulunma, hukuki iş ve işlemler, takip yapmanın ücrete tabi olduğu yönündedir. Şayet avukatlık ödemesi alınmadan bir iş yapılacak olursa bu durumu yazılı olarak baroya bildirilmek zorundadır. Bu nedenden avukatlar ücretsiz danışma servisi de dâhil olmak üzere ücret karşılığı olmadan vazifelerini yapamazlar. Hatta sürekli olacak biçimde ücretsiz danışma hizmeti veren vekilin, meslektaşlarına karşı haksız rekabet yaratmış olacaktır. Hukuk mesleğinin onur ve disiplinine, avukatlık haklarına aykırı davranmış olacaktır. bu nedenden baro vasıtasıyla idari yaptırıma çarptırılması mümkündür.

Kolektif Hukuk Bürosu

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak Müvekkil memnuniyeti odaklı, başarılı ve hızlı çözümlerimiz ile gizlilik prensibi içerisinde güvenilir hukuki danışmanlık ve dava sürecinize müdahil olma hizmeti sunmaktayız.

Ceza hukuku, Boşanma hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP