Mustafakemalpaşa Boşanma Avukatı

Mustafakemalpaşa Boşanma Avukatı kime denir? Mustafakemalpaşa Boşanma Avukatı aile hukukundan kaynaklı olan evli çiftlerin öne sürdükleri sebeplere bağlı olarak evlilik birliğinin çekilemez hale gelmesi doğrultusunda boşanmaya karar verilmesi ile ortaya çıkan yasal bir uyuşmazlıktır. Mustafakemalpaşa Boşanma avukatı, Medeni Hukukun alt dalı olan Aile hukukundan kaynaklı uyuşmazlıklardır. Bunlar çoğu boşanma, velayet, nafaka, mal paylaşımı vd. olacak biçimde sıralanmaktadır. Mevzuatımızda Mustafakemalpaşa boşanma avukatı adı altında bir hukuk branşı bulunmamaktadır. Ayrılma duruşması süreci eşler bakımında oldukça zor ve yıpratıcı bir süreçtir. Aile mahkemesinde işlenen duruşmalara bakan olan vekillere toplum arasında ayrılma avukatı biçiminde ifade kullanılmaktadır. Mustafakemalpaşa Boşanma Davaları anlaşmalı boşanma ile muhtemelen olabileceği gibi çekişmeli ayrılma duruşması açmak biçimiyle de gerçekleşebilir. Anlaşmalı boşanma mahkemesinde mühim olan durum taraflarca tanzim edilecek her türlü hukuki haklarını güvence altına alacakları protokol olacaktır. Çekişmeli boşanma duruşması ortalama karar süreci 1 ile 3 yıl arasında sürebilmektedir.

Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa çevresinde hizmet veren Kolektif Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak müvekkillerimize etkin hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmeti sunmaktayız. Ceza hukuku, Boşanma hukuku, İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

İletişim Kanallarımız

WhatsApp

0(541) 938 19 38

YASAL UYARI : Bu sitede yer alan tüm içerikler Kolektif Hukuk'a ait olup izinsiz olarak kopyalanması yasaktır. Sitemizde yer alan bilgiler müvekkil ve vekil ilişkisi oluşturmaya yönelik değildir.
Avukata Danışma